SIKÇA SORULAN SORULAR


Üyelik ücretli mi?

- Üyelik tamamen ücretsizdir. 

Nasıl üye olurum?

- Sisteme üye olmak için basit üyelik formunu doldurunuz. Hesabınızı oluşturduktan sonra zaman zaman sisteme girerek sıralamalarınızdaki muhtemel değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Deneme sınavlarını nereden temin edebilirim?

- YGS ve LYS sınavları için hazırlanan deneme sınavlarını Türkiye genelindeki tüm kitabevi ve kırtasiyelerden temin edebilirsiniz.

Sisteme üye oldum ama giriş yapamıyorum. Neden?

- Şifre belirlerken Türkçe karakter ve noktalama işaretleri kullanmayınız.

Şifremi unuttum. Nasıl giriş yapacağım?

- Şifrenizi unutursanız giriş panelinin altındaki "kayıp şifre talebi" alanına, sisteme üye olurken girdiğiniz e-mail adresinizi yazarak şifrenizi talep ediniz.

Herhangi bir deneme sınavını değerlendirebilir miyim?

- Hangi yayınevine ait olursa olsun istediğiniz bir deneme sınavını çözerek değerlendirmesini denemesınavım.com üzerinde yapabilirsiniz. Eğer denemeniz Delta Kültür Yayınevi'ne ait değilse "net girerek değerlendirme" seçeneğine tıklayarak üye olmadan puanınızı hesaplayabilirsiniz. Ama konu analizleri ve soru çözümlerini göremezsiniz.

Sistem sadece internette mi çalışıyor?

- Sistem, hem denemesınavım.com üzerinden hem de iOS ve Android uygulamalarda kullanılabilir. Bunun için cep telefonu veya tabletinize ücretsiz uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Sonuç belgeme nasıl ulaşabilirim?

- Sistem, seçenek girişlerinizi tamamladıktan sonra en altta yer alan "değerlendirmeye al" butonuna tıklanarak sınavı değerlendirir. "Sınav sonuç belgesi görüntüle ve yazdır" butonuna tıklayarak detaylı sonuç belgesini alabilirsiniz.

Seçenekleri sisteme tek seferde mi girmeliyim?

- denemesınavım.com öğrenciye olabildiğince basit bir sistem sunmaktadır. Bu nedenle çözdüğünüz soruların seçenek işaretlemelerini ister soruları çözerken, ister hepsini bir seferde, isterseniz de seçenek girme modülünün altındaki "kaydet" butonunu kullanarak parça parça girebilirsiniz.

Kazanım değerlendirme tablosundaki konu analizleri neyi ifade ediyor?

- ÖSYM, sınav sorularını belli konu başlıklarından ve belli miktarlarda seçiyor. Kazanım değerlendirme tablosu bu konu başlıklarından gelen soru miktarlarını ve konuları inceler. Böylelikle öğrenci "Hangi konulara çalışmalı?" ya da "Hangi konuda eksiğim var?" gibi sorularına cevap bulabilir.

Soru çözümlerine nasıl ulaşabilirim?

- Seçenekleri girerek değerlendirme yaptıktan sonra ilgili dersin adına tıklayarak soru çözümleri ve kazanımlarını görebilirsiniz.

Sorular nerede?

- Sistem online deneme sınavı yapmamaktadır. Dolayısıyla web sitemizde sınav soruları barındırılmamaktadır. Sorular kitabevi ya da kırtasiyenizden satın alacağınız deneme sınavı kitapçığı içerisindedir.